info@massturizm.com.tr
+90 212 532 00 14

ARCHIVE

Endülüs Turları

Endülüs, günümüzde İspanya’nın en çok turist çeken bölgelerinin başında gelmekte. İber yarımadasının güneyinde bulunan Endülüs ya da İspanyolca adıyla Andalucia, tarihsel açıdan da büyük öneme sahip bir yerdir. 700 yıl boyunca Arap hakimiyetinde kalan Endülüs’te bu döneme yansıtan eserlerin bir kısmı hala ayakta.

READ MORE

Özbekistan

Özbekistan, resmi adıyla Özbekistan Cumhuriyeti, Orta Asya’da, Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığını kazanmış bir ülkedir. Özbekistan, günümüzdeki yedi bağımsız Türk devletlerinden biri olup TÜRKSOY’un üyesidir.

READ MORE

Dubai

Dubai, Arap Yarımadası’nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisidir. Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği’nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir

READ MORE

Medine

Medine ya da Medine-i Münevvere, bugünkü Suudi Arabistan’ın Hicaz bölgesinde, Mekke’nin kuzeyinde yer alan şehir. Medine’nin Hicret’ten önceki eski adı Yesrib’dir. Medirra, Medirke, Meddiyne, Mezzine de denmiştir.

READ MORE

Mekke

Mekke ya da Mekke-i Mükerreme, bugünkü Suudi Arabistan’nın tarihi Hicaz’ında Mekke Bölgesi’nin yönetim merkezi olan şehir. Mekke, Arap Yarımadası’nın batısında bulunan eski Hicaz bölgesinde ve Kızıldeniz’in doğusunda yer alır. İslâm dininince en kutsal şehir kabul edilmektedir

READ MORE

İran

İran, resmî adı İran İslam Cumhuriyeti / Cumhuri-ye İslâmi-ye İran, Güneybatı Asya’da ülke. Güneyde Basra Körfezi ve Umman Körfezi, kuzeyde ise Hazar Denizi ile çevrilidir. Türkiye, Azerbaycan, Ermenistan, Irak, Pakistan, Afganistan ve Türkmenistan ile kara sınırına sahiptir. Başkenti Tahran’dır. Resmî dili Farsçadır.

READ MORE